Mob: ​​​+4​​​5 7670 9999

Bakke-Gaarden

​Middelfartvej 71, Baaring By

5466 Asperup​

Mob: +45 7670 9999 

CVR: 29080852

F.O.G. - Diktator​

Begrebet diktator

blev oprindeligt brugt om en person, i den oprindelige Græske og Romerske kongres. (Folketing) Denne person kunne ikke have egen mening eller give udtryk for egen virkelighed, i sin virke. Det var derimod en person som var i stand til at overskue alle kongressens, meget forskellige virkeligheders fremførende. Herefter - helt enslydende, at kunne fremføre det berettede, ug og mdr. efter.

Diktatoren havde således ikke, ret eller mulighed for at give udtryk, for egen virkeligheds opfattelse.

Efterfølgende F.O.G. diktator

har hver enkelt, stor ånds kapacitet, på hver sin område, men ingen af dem beskæftiger sig med traditionel afdød kontakt. Hver enkelt kan derimod giver dig indsigt, og direkte forståelse, for din egen virkeligheds verdens, helt uerkendte muligheder.

Hver enkelts virkeområde, begynder ved det Hvide Broderskal og meget højere placerede ånds personer, derfor svares der umiddelbart, på det der spørges om /til /for. Og ikke mindst Svane Energiens unik formåen, for mennesket - begyndte at komme til jor, for mere en 130 millioner år siden. 

Post nr. - Geografisk placering

Jens Kristian Frederiksen - 5466 Asperup - jkf@bakke-gaarden.dk

Katrine Teresa Larsen - 4000 Roskilde - katela19@gmail.com

Hanne Slot Thing - 8660 Skanderborg - info@hannething.dk

Lisbeth Stensdal Arentsen - 9310 Vodskov - lisbethstensdal@gmail.com

​Agnethe Hvitved - 8361 Hasselager - ahvitved@gmail.com

​Ena Thylstrup - 4000Roskilde - ethylstrup@gmail.com

Pia Anette Kruse Hansen - 8382 Hinnerup - pia.a.k.hansen@mail.dk

Niels Enevold Jensen - 5884 Gudme - niels-enevold@hotmail.com

Caroline Lind Semey-Guvadalup - Viktoria 3199 Melbourne Australien - c.semey@gmail.com

Åse Lodal - 2920 Charlottenslun - aaselodal@gmail.com

Ib Johannes Andreasen - 6623 Vorbasse - ibja@outlook.dk

Ulla Bundgaard - 6623 Vorbasse - ullabundgaard@outlook.dk

 

 Middelfartvej 71,  Baaring By,  5466 Asperup  |  Mob: +45 7670 9999  |  CVR: 29080852