Uden Bevidsthed - er der ingen liv - heller ikke i en sten, planter eller noget som helst andet.
Den største synd - er tvivl.
Hver enkelt af mine bøger, omhandler udelukkende min bevidstheds iagttagelsers, og direkte erkendte virkelighed og metafysisk beretninger.
Erkendelses biled herom. Hvordan vil du fysisk korrekt kunne beskrive /sandsynligøre, en virkeligt vellykket sex oplevelse, til en der aldrig, har oplevet noget sådan.
Bøgernes forside er egne optagelse, der for det meste er visende, den verden bogen er berettende om og omtales /beskrives, i mangeartede sekvenser /virkelighed. Bogens tekster, er altid berettende om hvad og hvordan JKF, over tid, har været erkendende, og formående at videregive. Kommende fra nogen af ånds verdens, uendelig mange og mangeartede bevidstheder. Altid og udelukkende /direkte berettende, om JKF kontakt /indsigt /formåens virkeligheds verden.
Altid direkte og udelukkende beretter, om JKF livs virkelighed og erkendelser, her på jor og derudefra "intetheden".